Logo
با ما تماس بگیرید 035-35247570
فارسی فارسی ENG English

محاسبه شاخص ویسکوزیته

با استفاده از ماشین حساب محاسبه شاخص ویسکوزیته (VI) به راحتی و در سریعترین زمان ممکن محاسبات خود را انجام دهید.

شاخص ویسکوزیته

شاخص گرانروی برای اولین بار در سال 1928 در آمریکا معرفی شده است و امروزه به عنوان یک شاخص بین المللی برای یک روغن استفاده می‌شود. شاخص گرانروی عددی بدون بعد می‌باشد که عبارت است از تغییرات گرانروی نسبت به تفییرات درجه حرارت که از صفر تا مقادیر 300 و بالاتر تغییر می‌کند.

برای محاسبه‌ی شاخص گرانروی یک روغن، لازم است میزان گرانروی روغن مورد نظر را در دمای 40 درجه سانتی گراد و 100 درجه‌ی سانتی گراد داشته باشید. سپس بوسیله‌ی استاندارد ASTM D2270 شما می‌توانید این محاسبه را انجام دهید؛ که این کار مقداری زمان‌بر و در مواردی مشکل می‌باشد.

شرکت پردازش روانکار گستر کیمیا این افتخار را داشته است که برای اولین بار در ایران محاسبات شاخص ویسکوزیته را به صورت محاسبات آنلاین در آورده و در سایت خود منتشر کند. شما میتوانید با وارد کردن اطلاعات زیر به راحتی این محاسبات را انجام دهید.

محاسبه شاخص ویسکوزیته (VI)

(mm²/s)
(mm²/s)

سلب مسئولیت

محاسبات این وب سایت بر اساس تجربه و دانش عمومی مطابق با استاندارد ASTM D2270 در زمان انتشار و صرفاً جهت اطلاع است. این اطلاعات هیچ گونه بیانیه ای در مورد مشخصات، اطمینان از خواص/ضمانت ها یا مناسب بودن محصولات برای کاربردهای خاص ندارد. همه اطلاعات در معرض تغییر هستند و ادعا نمی کنند که جامع، صحیح یا دقیق هستند.